مجاهدين هيچ اطلاعي از پايگاههاي هسته اي ايران ندارند

صفا حائري/ ايران پرس سرويس/ پاريس/20اكتبر دوهزار و چهار 

http://www.iran-press-service.com/ips/articles-2004/october/mko_201004.shtml

يكي از اعضاي عاليرتبه سابق سازمان غيرقانوني مجاهدين خلق گفت: مجاهدين خلق برخلاف آنچه ادعا ميكند، هيچگونه اطلاعات محرمانه درباره پايگاههاي هسته اي ايران ندارد.

آقاي مسعود خدابنده در حاشيه يك كنفرانس مطبوعاتي در پاريس به ايران پرس سرويس (آي پي اس) گفت: مجاهدين ماهواره براي كنترل پايگاههاي محرمانه نظامي ايران ندارند و آنچه فاش كرده اند در حقيقت چيزي نيست جز تأسيساتي كه مقامات ايران، بدون مطلع كردن آژانس بين المللي انرژي اتمي، براي غني سازي اورانيوم برپا كرده اند.

اين كنفرانس در "فارين پرس سنتر" در پاريس، به درخواست آقاي "آلن شوالرياس" (Alain Chevalerias) برگزار شد. او كتاب جديد خود "زنده سوخته" که درباره اين سازمان مرموز - كه توسط اكثر كشورهاي غربي به عنوان سازمان تروريستي طبقه بندي شده است- ميباشد را معرفي كرد.

آقاي خدابنده كه تا سال 1996 مسؤول امنيت و ارتباطات اين سازمان در عراق بود در پاسخ به اين سؤال كه "آيا به نظر او مجاهدين از تأسيسات نظامي ايران كه بمب اتمي توليد ميكنند اطلاعات داخلي دارند يا خير؟" ‌پاسخ داد: در واقع امريكاييها بودند كه تأسيسات نطنز و اراك را فاش كردند.

اشاره او به باصطلاح افشاگري شوراي ملي مقاومت (شاخه سياسي مجاهدين خلق) در سه سال پيش درباره سايتهايي است كه این گروه ادعا ميكند تأسيساتي نظامي ميباشند كه به ساخت سلاحهاي هسته اي مشغولند.

يك روز بعد، يك آژانس تخصصي امريكايي كه به سيا وابسته است تصاوير ماهواره اي از مكانهاي موردنظر منتشر كرد.

با وجود اين، آي پي اس بعدا از طريق كارشناسان قابل اعتماد و منابع اطلاعاتي دريافت كه اين "افشاگريها" در واقع "سناريويي" بودند كه توسط "افراطيون" در پنتاگون به كار گرفته شدند تا مجاهدين را به عنوان "اهرمي" عليه جمهوري اسلامي ايران بالا ببرد.

در واقع، تا حمله امريكا به عراق، مجاهدين مورد علاقه بسياري از قانونگذاران ايالات متحده بودند، كه اين گروه را جنبش مبارز براي دموكراسي و سكولاريسم در ايران نامگذاري ميكردند.

مجاهدين خلق كه در دهه 60 م تشكيل شد، همراه با يك گروه ماركسيستي- لنيني، حداقل شش مشاور نظامي امريكايي در ايران را به قتل رساند. اين قتلها در هنگام مبارزه با رژيم سلطنتي محمد رضا پهلوي صورت گرفت.

مجاهدين خلق، متحد نزديك آيت الله روح الله خميني، رهبر انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي در 1979، توسط آيت الله خميني درهم شكست و آقاي رجوي همراه با ابوالحسن بني صدر (اولين رئيس جمهور جمهوري اسلامي) به فرانسه گريخت.

آقاي رجوي همراه با صدها هوادار، از فرانسه به بغداد رفت و در جنگ صدام حسين عليه جمهوري اسلامي با صدام متحد شد و نام "خائنان به ملت" ‌را براي خود و سازمان مرموزش خريد.

آقاي "شوالرياس" روزنامه نگار و نويسنده گفت: مجاهدين خلق، مخلوطي از ماركسيسم و اسلام به رهبري مسعود و مريم رجوي، با صدام حسين ارتباط تنگاتنگ داشت و در كشتار وحشتناك كردهاي عراقي و شيعيان توسط صدام حسين مشاركت كرد.

وي افزود: يافته هايش نتيجه بيش از يك سال تحقيق درباره مجاهدين خلق درعراق، ايران و اروپا هستند.

وي همچنين تأكيد كرد كه مجاهدين خلق موضوع اختلاف نظر در دولت بوش بوده و بعضيها (اطرافيان رامسفلد) در پنتاگون به این گروه و اعضاي آموزش ديده اش (حدود 2000 تا 5000) و تجهيزات نظامي ای كه توسط صدام حسين فراهم شده بود به عنوان منبع اطلاعاتي عليه مأموران نفوذي تهران در عراق و نيز به عنوان وسيله فشار به رژيم ايران نگاه ميكنند، درحالي كه وزارت خارجه امريكا اين گروه را به عنوان سازمان تروريستي طبقه بندي كرده است.

خبرنگاران از آقاي "شوالرياس" خواستند توضيح دهد كه چرا غرب و به خصوص فرانسه- كه مقر اصلي سازمان در آن قرار دارد- به سازماني كه عنوان تروريستي دارد اجازه ميدهند كمابيش آزادانه فعاليت كند و عليه جمهوري اسلامي در شهرهاي اصلي ايالات متحده و اروپا راهپيمايي سازماندهي كند و ناگهان به آن حمله ميكنند؟

پاسخ آقاي شوالرياس، "ديپلماتيك" است: پيشبردن منافع كشوري!

اين سؤال به حمله پليس ضدتروريسم فرانسه در سال گذشته به مقر مجاهدين و دستگيري رهبران گروه، از جمله خانم رجوي مربوط ميشد. در اين حمله تجهيزات پيشرفته مخابراتي و ميليونها دلار پول نقد كشف شد.

دهها عضو مجاهدين ‌براي اعتراض به دستگيريها به "اورسوراواز" سرازير شدند و برخي خودشان را در پاريس، لندن و ديگر شهرهاي اروپايي به آتش كشيدند كه باعث شد آقاي شوالرياس درباره اين حركت به تحقيق بپردازد.‌ حركتي كه "به اسلام ربطي ندارد، بلكه بيشتر ريشه در "حسن صباح" بنيانگذار اسماعيليه دارد".

به گفته آقاي خدابنده، رهبر مستبد و قدرت طلب مجاهدين خلق هم به عنوان شاخه اي از ارتش عراق عمل كرد و هم بيرحمانه بر سازمان حكمراني كرده و صدها تن از منتقدانش را به زندان انداخته و ترور كرده است.

آقاي خدابنده در پاسخ به سؤالي درباره مكان رجوي كه از هنگام حمله امريكا به عراق در سال گذشته ديده نشده و سخني از وي شنيده نشده است، ‌گفت: وي اكنون در اردوگاه اشرف در نزديكي بغداد و در ميان ديگر اعضاء به سر ميبرد و "در واقع توسط امريكاييها حفاظت شده است".

آقاي خدابنده ضمن متهم كردن مجاهدين خلق به از بين بردن اپوزيسيون ملي ايران گفت: مجاهدين خلق عليه ايران جنگيد و عملياتهايي را عليه ديگر نيروهاي اپوزيسيون ايراني انجام داد.

در حالي كه كنفرانس ادامه داشت، هواداران مجاهدين اقدام به پخش اعلاميه اي كردند كه در آن، این عضو سابق و نيز ديگر اعضاي جدا شده از سازمان را "مأمور سرويس اطلاعاتي ايران" و آقاي شوالرياس را "همدست" آيت الله هاي حاكم ناميدند و به اين طريق ادعاها مبني بر اينكه این گروه، از خشونت عليه مخالفان خود استفاده ميكند را تأييد نمودند.